Cizme peste genunchi – KASHMERE 2.5

399 lei

Cizme peste genunchi stretch suede (piele intoarsa elastica), inalte de 60 cm, care nu aluneca pe picior. Toc comod de 2.5 cm. Talpa prevazuta cu rama eleganta. Fixare cu siret la spate.

Golește
SKU: CIZ-KASHMR-PIE-25-NEG Categorie: Etichete: , , ,

Produse recomandate

Livrare si retur

Livrare si retur   Livrare gratuita »

Retur in 14 zile   Retur in 14 zile »

DETALII PRODUS ↓

Caracteristici “Cizme peste genunchi stretch suede”

Cizme peste genunchi stretch suede – KASHMERE 2.5

Detaliu piele stretch elastica - cizme Kashmere

Fete (exterior)

Stretch Suede (piele  intoarsa elastica)

Detalii captuseala cizme Kashmere 2.5

Captuseala (interior)

Textil

Detaliu talpa cizme Kashmere 2.5

Talpa

TR (cauciuc termo) + toc din ABS

Dimensiune cizme Kashmere 2.5 cm
 
Marime353637383940
Lungime talpa (cm) - A22.5232424.52526
Circumferinta glezna (cm) - B222223232323
Circumferinta gamba (cm) - C282830303132
Circumferinta superioara (cm) - D363638383940
Inaltime cizme fara toc (cm) - E606062626262
* Elasticitate: + 10 cm fata de marimile specificate in tabel.

Detalii design

Cizme peste genunchi suede stretch (piele intoarsa elastica), inalte de 60 cm, care nu aluneca pe picior. Toc comod de 2.5 cm. Talpa prevazuta cu rama eleganta.

Detaliu rama cizme piele Kashmere 2.5

Rama eleganta

talpa este prevazuta cu rama eleganta

Setaliu siret cizme Kashmere

SIRET

fixare cu siret la spate

Detaliu textura piele stretch elastica

Textura fina

extrem de placuta la atingere.

Cum se incalta cizmele peste genunchi fara fermoar -Kashmere

Slip On

Incaltarea se face prin metoda slip-on. Lipsa fermoarului da un plus de suplete si eleganta.

Cizme peste genunchi care nu aluneca - Kashmere

NU ALUNECA

Poti merge relaxata fara sa te opresti constant sa iti ridici cizmele peste genunchi… NU ALUNECA pe picior.

Variante toc

Cizmele peste genunchi piele stretch KASHMERE sunt disponibile in 3 variante de toc. Alege inaltimea tocului care ti se potriveste!

Check out our #Fierce88KSM boots on instagram @ShoeFever.ro

Produsul este disponibil si in varianta cu toc de 4.5 cm sau in varianta cu toc de 7.5 cm.

Iti recomandam si un alt model deosebit de elegant de cizme peste genunchi piele stretch – KAVIAR disponibil in doua variante de toc: modelul cu toc de 2.5 cm si modelul cu toc de 4.5 cm.

Pentru mai multe modele de cizme peste genunchi piele stretch verifica colectia pe care ti-am pregatit-o.

SPECIFICATII PRODUS ↓
Greutate1 kg
Marime

, , , , ,

Culoare

Tip

Varf

Brand

Material exterior

Talpa

Toc

Inaltime toc

Material interior

Interior

,

Inchidere

Calapod

Standard European

Detalii design

Piele intoarsa

Customer Reviews

Based on 20 reviews
100%
(20)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
C
Cacenco Cristiana (Bucharest, Bucuresti)
Recomand

Sunt extrem de incantata!!! Materialul este de o calitate exceptionala, marimea se potriveste. Calitatea si aspectul acestora merita achizitionarea. FELICITARI ❤️‘

D
Diaconu Bogdan (Iasi, Iasi)

Cizme peste genunchi suede stretch - KASHMERE 4.5

D
Dinu Carmen Luiziana (Alexandria, Teleorman)

Cizmele sunt exact ca in fotografii. Se potrivesc perfect.

G
Georgiana (Bucharest, Bucuresti)

Wow, sunt superbe !!!!!!!!!! Calitatea este de vis !!!

Va multumim, Georgiana! Am aprecia tare mult daca ne trimiteti si o poza cu cizmele.

Cu drag,
Echipa ShoeFever.ro

E
Emma (Iasi, Iasi)

Perfect totul !