Cizme peste genunchi – KASHMERE 2.5

599 lei 399 lei

  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
Golește

Cizme peste genunchi piele stretch – piele intoarsa elastica (stretch suede), inalte de 60 cm, care nu aluneca pe picior. Toc comod de 2.5 cm. Talpa prevazuta cu rama eleganta. Fixare cu siret la spate.

CUMPARA FARA GRIJI!

Livrare si retur   Livrare gratuita »

Retur in 14 zile   Retur in 14 zile »

DETALII PRODUS ↓

Caracteristici „Cizme peste genunchi piele stretch”

Cizme peste genunchi piele stretch – KASHMERE 2.5

Detaliu piele stretch elastica - cizme Kashmere

Fete (exterior)

100% Piele naturala intoarsa elastica (Stretch suede)

Detalii captuseala cizme Kashmere 2.5

Captuseala (interior)

Textil

Detaliu talpa cizme Kashmere 2.5

Talpa

TR (cauciuc termo) + toc din ABS

Dimensiune cizme Kashmere 2.5 cm
 
Marime353637383940
Lungime talpa (cm) - A22.5232424.52526
Circumferinta glezna (cm) - B222223232323
Circumferinta gamba (cm) - C282830303132
Circumferinta superioara (cm) - D363638383940
Inaltime cizme fara toc (cm) - E606062626262
* Elasticitate: + 10 cm fata de marimile specificate in tabel.

Detalii design

Cizme peste genunchi piele stretch – piele intoarsa elastica (stretch suede), inalte de 60 cm, care nu aluneca pe picior. Toc comod de 2.5 cm. Talpa prevazuta cu rama eleganta.

Detaliu rama cizme piele Kashmere 2.5

Rama eleganta

talpa este prevazuta cu rama eleganta

Setaliu siret cizme Kashmere

SIRET

fixare cu siret la spate

Detaliu textura piele stretch elastica

Textura fina

extrem de placuta la atingere.

Cum se incalta cizmele peste genunchi fara fermoar -Kashmere

Slip On

Incaltarea se face prin metoda slip-on. Lipsa fermoarului da un plus de suplete si eleganta.

Cizme peste genunchi care nu aluneca - Kashmere

NU ALUNECA

Poti merge relaxata fara sa te opresti constant sa iti ridici cizmele peste genunchi… NU ALUNECA pe picior.

Variante toc

Cizmele peste genunchi piele stretch KASHMERE sunt disponibile in 3 variante de toc. Alege inaltimea tocului care ti se potriveste!

Check out our #Fierce88KSM boots on instagram @ShoeFever.ro

Produsul este disponibil si in varianta cu toc de 4.5 cm sau in varianta cu toc de 7.5 cm.

Iti recomandam si un alt model deosebit de elegant de cizme peste genunchi piele naturala stretch – KAVIAR disponibil in doua variante de toc: modelul cu toc de 2.5 cm si modelul cu toc de 4.5 cm.

Pentru mai multe modele de cizme peste genunchi piele stretch verifica colectia pe care ti-am pregatit-o.

SPECIFICATII PRODUS ↓
Greutate1 kg
Marime

, , , , ,

Culoare

Tip

Varf

Brand

Material exterior

,

Talpa

Toc

Inaltime toc

Material interior

Interior

,

Inchidere

Calapod

Standard European

Detalii design

Piele intoarsa

SKU: CIZ-KASHMR-PIE-25-NEH Categorie: Etichete: , , , ,

Alti clienti au mai cumparat

Customer Reviews

Based on 14 reviews
100%
(14)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
N
N.D.M.
D
D.
Mi-nu-na-te!
Va multumim pentru aprecieri, Daniela. Intr-adever, sunt un model de cizme peste genunchi fara toc, foarte apreciat de clientele noastre. Va mai asteptam cu drag si data viitoare!
I
I.A.R.
L
L.N.
Superbe
Multumim pentru review si pentru comanda. Va rugam sa adaugati si o poza la evaluarea dvs. :) Multumesc, Laura
r
r.