Cizme lungi peste genunchi – KASHMERE 2.5

399 lei

Cizme peste genunchi stretch suede (piele intoarsa elastica), inalte de 60 cm, care nu aluneca pe picior. Toc comod de 2.5 cm. Talpa prevazuta cu rama eleganta. Fixare cu siret la spate.

Golește
  • Livrare gratuită pentru plata cu cardul.
  • Pentru plata Ramburs, costul transportului este de 19.99 lei.
  • Schimb mărime gratuit. Verifică ghidul de mărimi.
  • Poți returna produsele în 14 zile de la primirea acestora, fără invocarea unui motiv.
SKU: CIZ-KASHMR-PIE-25-NEG Categorii: ,

Produse recomandate

DETALII PRODUS ↓

Caracteristici “Cizme peste genunchi stretch suede”

Cizme peste genunchi stretch suede – KASHMERE 2.5

Detaliu piele stretch elastica - cizme Kashmere

Fete (exterior)

Stretch Suede (piele  intoarsa elastica)

Detalii captuseala cizme Kashmere 2.5

Captuseala (interior)

Textil

Detaliu talpa cizme Kashmere 2.5

Talpa

TR (cauciuc termo) + toc din ABS

Dimensiune cizme Kashmere 2.5 cm
 
Marime353637383940
Lungime talpa (cm) - A22.5232424.52526
Circumferinta glezna (cm) - B222223232323
Circumferinta gamba (cm) - C282830303132
Circumferinta superioara (cm) - D363638383940
Inaltime cizme fara toc (cm) - E606062626262
* Elasticitate: + 10 cm fata de marimile specificate in tabel.

Detalii design

Cizme peste genunchi suede stretch (piele intoarsa elastica), inalte de 60 cm, care nu aluneca pe picior. Toc comod de 2.5 cm. Talpa prevazuta cu rama eleganta.

Detaliu rama cizme piele Kashmere 2.5

Rama eleganta

talpa este prevazuta cu rama eleganta

Setaliu siret cizme Kashmere

SIRET

fixare cu siret la spate

Detaliu textura piele stretch elastica

Textura fina

extrem de placuta la atingere.

Cum se incalta cizmele peste genunchi fara fermoar -Kashmere

Slip On

Incaltarea se face prin metoda slip-on. Lipsa fermoarului da un plus de suplete si eleganta.

Cizme peste genunchi care nu aluneca - Kashmere

NU ALUNECA

Poti merge relaxata fara sa te opresti constant sa iti ridici cizmele peste genunchi… NU ALUNECA pe picior.

Variante toc

Cizmele peste genunchi piele stretch KASHMERE sunt disponibile in 3 variante de toc. Alege inaltimea tocului care ti se potriveste!

Check out our #Fierce88KSM boots on instagram @ShoeFever.ro

Produsul este disponibil si in varianta cu toc de 4.5 cm sau in varianta cu toc de 7.5 cm.

Iti recomandam si un alt model deosebit de elegant de cizme peste genunchi piele stretch – KAVIAR disponibil in doua variante de toc: modelul cu toc de 2.5 cm si modelul cu toc de 4.5 cm.

Pentru mai multe modele de cizme peste genunchi piele stretch verifica colectia pe care ti-am pregatit-o.

SPECIFICAȚII PRODUS ↓
Greutate1 kg
Marime

35, 36, 37, 38, 39, 40

Culoare

Tip

Varf

Brand

Material exterior

Talpa

TPR

Toc

Inaltime toc

Material interior

Textil (int.)

Interior

,

Inchidere

Calapod

Standard European

Detalii design

Piele intoarsa

Customer Reviews

Based on 26 reviews
96%
(25)
4%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
D
Daniela (Bucharest, Bucuresti)
Mi-nu-na-te!

Cautam de mult acest model de cizma.
Intr- adevar, as fi preferat sa nu fie imblanite, iar cusatura de sub genunchi sa fie mai larga, dar fiind vorba de preferinta personala, cizmele sunt extraordinare si la un super pret pentru ceea ce aduc! Felicitari, nota 11!
Ps: extraordinar de comode!

Va multumim pentru aprecieri, Daniela. Intr-adever, sunt un model de cizme peste genunchi fara toc, foarte apreciat de clientele noastre. Va mai asteptam cu drag si data viitoare!

O
Olguţa Soare (Milan, Lombardy)
Confort 5★★★★★

Confortabil de purtat, nu măcinează picioarele, nici nu strâng (eu am monturi). Material foarte bun pentru căptușeală, în conformitate. Fără sunet când mergi. Material superior, f. bun, piele de căprioară, textura fină. Stilul meu preferat. Recomand!

Va multumim pentru poze si evaluare, Olguta!

I
Iancu Andreea (Bucharest, Bucuresti)
Cizme peste genunchi piele stretch - KASHMERE 2.5

Calitatea cizmelor este foarte bună. Poate că picioarele mele sunt groase și nu le port bine dar le iau cu șosete groase, am pierdut în greutate recent. Comode călduroase elastice, mărimea se potrivește perfect, totul foarte bine.. îmi plac și voi reveni să cumpăr din nou cu mare drag. Laude

Va multumim pentru poze si evaluare, Andreea. Va mai asteptam pe la noi!

A
Anamaria busuioc (Bucharest, Bucuresti)
Calitate

Purtate bine vreme de o saptamana si se prezinta super. Marimea se potriveste pielea super soft si imbraca frumos piciorul. Talpa silentioasa si comoda mulktumesc

Va multumim pentru aprecieri Anamaria. Sa le purtati cu placere!

M
Mosneagu Viorica (Bucharest, Bucuresti)
Perfecte, nu aluneca!

Marimea s-a potrivit perfect. La 1.78 m, marimea 40, se muleaza perfect pe picior si nu am avut probleme sa cada sub genunchi si sa fiu nevoita sa trag tot timpul de ele. Am avut mai multe perechi de cizme peste genunchi de la diverse magazine, dar modelul asta este cel mai bun. Multumesc si cu sigurnata voi mai comanda.

Livrare și retur

Livrarea comenzilor

Termenul de livrare al produselor este de 1-3 zile lucratoare de la data procesării comenzii și primirea emailului de confirmare a expedierii comenzii. În cazul în care un produs necesită un timp mai mare de livrare, acest lucru este specificat pentru fiecare produs în parte.

După plasarea comenzii, poți urmări statusul acesteia din contul tău de client, secțiunea Comenzile mele.

Citește condițiile generale pentru livrare: https://shoefever.ro/livrarea-produselor/


Politica de returnare

Dacă nu ești mulțumită de produs, îl poți returna în 14 zile calendaristice de la momentul livrării, fără invocarea unui motiv. Trebuie doar să completezi formularul de retur și să returnezi produsul prin curier.

Citește condițiile generale pentru retur: https://shoefever.ro/returnare-produse/

Schimb mărime gratuit

Nu ți se potriveste mărimea? Nicio problema, îți schimbăm produsul gratuit.

Ne dorim să fii pe deplin mulțumită și să porți cu drag produsele noastre. Prin urmare, își oferim SCHIMB GRATUIT dacă marimea nu ți se potriveste. Trebuie doar să completezi formularul de schimb mărime și îți vom trimite produsul la schimb.

Alți clienți au fost interesați și de

-58%
Sale
98 lei
-50%
4.50 leilei
-20%
Hot