Cizme peste genunchi piele suede stretch – KASHMERE 4.5

580 lei 379 lei

  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
Golește

Cizme peste genunchi din piele naturala intoarsa elastica (stretch suede), care nu aluneca pe picior (banda silicon). Toc comod de 4.5 cm. Interior usor imblanit.

CUMPARA FARA GRIJI!

Livrare si retur   Livrare gratuita »

Retur in 14 zile   Retur in 14 zile »

DETALII PRODUS ↓

Caracteristici

Cizme peste genunchi piele suede stretch cu toc – KASHMERE 4.5
Detaliu piele stretch elastica - cizme Kashmere

Fete (exterior)

100% Piele naturala intoarsa elastica (Stretch suede)

Banda silicon sustinere cizme Kashmere

Captuseala (interior)

Textil plusat

Detalii talpa cizme Kashmere 4.5

Talpa

TR (cauciuc termo) + toc din ABS

Dimensiune cizme Kashmere 4.5 1
 
Marime353637383940
Lungime talpa (cm) - A22.5232424.52526
Circumferinta glezna (cm) - B222223232323
Circumferinta gamba (cm) - C303030313232
Circumferinta superioara (cm) - D363738383940
Inaltime cizme fara toc (cm) - E565657575757
* Elasticitate: + 10 cm fata de marimile specificate in tabel.

Detalii design

Cizme peste genunchi piele suede stretch – piele naturala intoarsa elastica (stretch suede), care nu aluneca pe picior (banda silicon). Toc comod de 4.5 cm. Interior usor imblanit.

DETALIU captuseala, interior, cusaturi, BANDA SILICONICA pentru fixare pe pulpa

Banda silicon

pentru un plus de fixare pe pulpa

Setaliu siret cizme Kashmere

SIRET

fixare cu siret la spate

Detaliu textura piele stretch elastica

Textura fina

extrem de placuta la atingere.

Cum se incalta cizmele peste genunchi fara fermoar -Kashmere

Slip On

Incaltarea se face prin metoda slip-on. Lipsa fermoarului da un plus de suplete si eleganta.

Cizme peste genunchi care nu aluneca - Kashmere

NU ALUNECA

Poti merge relaxata fara sa te opresti constant sa iti ridici cizmele peste genunchi… NU ALUNECA pe picior.

Variante toc

Cizmele peste genunchi KASHMERE sunt disponibile in 3 variante de toc. Alege inaltimea tocului care ti se potriveste!

Produsul este disponibil si in varianta cu toc de 2.5 cm sau in varianta cu toc de 7.5 cm.

Iti recomandam si modelul de cizme peste genunchi piele suede stretch KAVIAR 2.5 sau KAVIAR 4.5 

Check out our #Fierce88KSM boots on instagram @ShoeFever.ro

SPECIFICATII PRODUS ↓
Greutate1.45 kg
Marime

, , , , ,

Culoare

Tip

Varf

Brand

Material exterior

,

Talpa

Toc

Inaltime toc

Material interior

Interior

,

Inchidere

Detalii design

Piele intoarsa

SKU: CIZ-KASHMR-PIE-45-NEG Categorie: Etichete: , , ,

Alti clienti au mai cumparat

-18%
159 lei
    • Maro
    • Negru
-27%

Customer Reviews

Based on 14 reviews
100%
(14)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
N
N.D.M.
D
D.
Mi-nu-na-te!
Va multumim pentru aprecieri, Daniela. Intr-adever, sunt un model de cizme peste genunchi fara toc, foarte apreciat de clientele noastre. Va mai asteptam cu drag si data viitoare!
I
I.A.R.
L
L.N.
Superbe
Multumim pentru review si pentru comanda. Va rugam sa adaugati si o poza la evaluarea dvs. :) Multumesc, Laura
r
r.