Cizme peste genunchi piele stretch cu toc – KASHMERE 7.5

595 lei 390 lei

  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
Golește

Cizme peste genunchi piele stretch cu toc de 7.5 cm – cizmele sunt confectionate din piele naturala intoarsa elastica (stretch suede) care nu aluneca pe picior (banda silicon). Toc comod de 7.5 cm imbracat si interior captusit.

 

CUMPARA FARA GRIJI!

Ghid marimi     Ghid marimi »

Livrare si retur     Livrare gratuita »

Retur in 14 zile     Retur in 14 zile »

DETALII PRODUS ↓

Caracteristici

Cizme peste genunchi piele stretch cu toc – KASHMERE 7.5
Detaliu piele stretch elastica - cizme Kashmere

Fete (exterior)

100% Piele naturala intoarsa elastica (Stretch suede)

Banda silicon sustinere cizme Kashmere

Captuseala (interior)

Textil plusat

13 Detaliu TALPA CAUCIUC 1 cm antialunecare - Cizme KASHMERE 7.5

Talpa

TR (cauciuc termo) + toc din ABS

Detalii dimensiuni cizme Kashmere 7.5
 
Marime353637383940
Lungime talpa (cm) - A22.5232424.52526
Circumferinta glezna (cm) - B222223232323
Circumferinta gamba (cm) - C303030313232
Circumferinta superioara (cm) - D363738383940
Inaltime cizme fara toc (cm) - E535455565758
* Elasticitate: + 10 cm fata de marimile specificate in tabel.

Detalii design

Cizme peste genunchi piele stretch cu toc – piele intoarsa elastica (suede stretch), cu toc inalt de 7.5 cm imbracat (foarte elegant).

DETALIU captuseala, interior, cusaturi, BANDA SILICONICA pentru fixare pe pulpa

Banda silicon

pentru un plus de fixare pe pulpa

Setaliu siret cizme Kashmere

SIRET

fixare cu siret la spate

Detaliu textura piele stretch elastica

Textura fina

extrem de placuta la atingere.

Cum se incalta cizmele peste genunchi fara fermoar -Kashmere

Slip On

Incaltarea se face prin metoda slip-on. Lipsa fermoarului da un plus de suplete si eleganta.

Cizme peste genunchi care nu aluneca - Kashmere

NU ALUNECA

Poti merge relaxata fara sa te opresti constant sa iti ridici cizmele peste genunchi… NU ALUNECA pe picior.

Variante toc

Cizmele peste genunchi KASHMERE sunt disponibile in 3 variante de toc. Alege inaltimea tocului care ti se potriveste!

Alege-ti varianta de cizme peste genunchi piele stretch cu toc care ti se potriveste: Cizmele Kashmere sunt disponile in trei variante de inaltime a tocului: toc de 7.5 cm, varianta cu toc de 2.5 cm, sau varianta cu toc de 4.5 cm. Poti alege

Iti recomandam si cizmele peste genunchi din piele KAVIAR 2.5 sau KAVIAR 4.5 

Check out our #Fierce88KSM boots on instagram @ShoeFever.ro

SKU: CIZ-KASHMR-PIE-75-NEG Categorie: Etichete: , ,

Alti clienti au mai cumparat

Customer Reviews

Based on 8 reviews
100%
(8)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
S
S.A.
Foarte mulțumită!!
Va multumim pentru aprecieri Alexandra!
I
I.T.
Super incantata!
C
C.A.
r
r.
Va multumim Ramona! Sa le purtati cu drag!
r
r.
Va multumim Ramona!