Cizme peste genunchi piele naturala stretch – KAVIAR 4.5

Cizme peste genunchi piele naturala intoarsa elastica (stretch suede), care nu aluneca pe picior. Toc comod de 4.5 cm. Interior usor imblanit.

Vezi colectia de cizme disponibile

În prezent, acest produs nu este în stoc și este indisponibil.


Livrare gratuită pentru plata cu cardul.
✓ Pentru plata Ramburs, costul transportului este de 19.99 lei.
✓ Schimb mărime gratuit. Verifică ghidul de mărimi.
✓ Poți returna produsele în 14 zile de la primirea acestora, fără invocarea unui motiv.

SKU: CIZ-KAVIAR-PIE-45-NEG Categorie:

Produse recomandate

DETALII PRODUS ↓

Caracteristici

Cizme peste genunchi piele naturala stretch – KAVIAR 4.5
Caracteristici piele cizme Kaviar

Fete (exterior)

100% Piele naturala intoarsa elastica (Stretch suede)

Caracteristici interior cizme Kaviar

Captuseala (interior)

Piele + Textil (Plus- fata, lycra-spate)

Detalii talpa cizme Kashmere 4.5

Talpa

TR (cauciuc termo) + toc din ABS

Detalii-dimensiuni-cizme-KAVIAR-4.5_800p
 
Marime353637383940
Lungime talpa (cm) - A22.5232424.52526
Circumferinta glezna (cm) - B222222232323
Circumferinta gamba (cm) - C303030313132
Circumferinta superioara (cm) - D323232343434
Inaltime cizme fara toc (cm) - E495050515252
* Elasticitate: + 8 cm fata de marimile specificate in tabel.

Detalii design

Cizme peste genunchi din piele naturala stretch suede, elegante si comode cu toc de 4.5 cm.

Design cizme varf almond - Kaviar 4.5

Varf almond

Varf elegant tip almond toe.

Detalii design cizme Kaviar

Design asimetric

Diferenta de 5 cm intre partea din fata si spate

Detaliu textura piele stretch elastica

Textura fina

extrem de placuta la atingere.

Design gif incaltare cizme Kaviar

Slip On

Incaltarea se face prin metoda slip-on. Lipsa fermoarului da un plus de suplete si eleganta.

Design - gif - NU ALUNECA cizme Kaviar

NU ALUNECA

Poti merge relaxata fara sa te opresti constant sa iti ridici cizmele peste genunchi… NU ALUNECA pe picior.

Variante toc

Cizmele peste genunchi KASHMERE sunt disponibile in 2 variante de toc. Alege inaltimea tocului care ti se potriveste!

Produsul este disponibil si in varianta cu toc de 2.5 cm.

SPECIFICAȚII PRODUS ↓
Greutate1 kg
Culoare

Negru

Marime

35, 36, 37, 38, 39, 40

Tip

cu talpa joasa

Varf

Varf rotund

Brand

FIERCE88

Material exterior

Piele naturala stretch suede, Piele suede combinata cu textil elastic

Talpa

TPR

Toc

Semi-gros

Inaltime toc

4.5 cm

Material interior

Piele naturala + Textil

Interior

Imblanit

Inchidere

Slip On

Detalii design

Piele intoarsa

Customer Reviews

Based on 27 reviews
96%
(26)
4%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
D
Daniela (Bucharest, Bucuresti)
Mi-nu-na-te!

Cautam de mult acest model de cizma.
Intr- adevar, as fi preferat sa nu fie imblanite, iar cusatura de sub genunchi sa fie mai larga, dar fiind vorba de preferinta personala, cizmele sunt extraordinare si la un super pret pentru ceea ce aduc! Felicitari, nota 11!
Ps: extraordinar de comode!

Va multumim pentru aprecieri, Daniela. Intr-adever, sunt un model de cizme peste genunchi fara toc, foarte apreciat de clientele noastre. Va mai asteptam cu drag si data viitoare!

O
Olguţa Soare (Milan, Lombardy)
Confort 5★★★★★

Confortabil de purtat, nu măcinează picioarele, nici nu strâng (eu am monturi). Material foarte bun pentru căptușeală, în conformitate. Fără sunet când mergi. Material superior, f. bun, piele de căprioară, textura fină. Stilul meu preferat. Recomand!

Va multumim pentru poze si evaluare, Olguta!

I
Iancu Andreea (Bucharest, Bucuresti)
Cizme peste genunchi piele stretch - KASHMERE 2.5

Calitatea cizmelor este foarte bună. Poate că picioarele mele sunt groase și nu le port bine dar le iau cu șosete groase, am pierdut în greutate recent. Comode călduroase elastice, mărimea se potrivește perfect, totul foarte bine.. îmi plac și voi reveni să cumpăr din nou cu mare drag. Laude

Va multumim pentru poze si evaluare, Andreea. Va mai asteptam pe la noi!

A
Anamaria busuioc (Bucharest, Bucuresti)
Calitate

Purtate bine vreme de o saptamana si se prezinta super. Marimea se potriveste pielea super soft si imbraca frumos piciorul. Talpa silentioasa si comoda mulktumesc

Va multumim pentru aprecieri Anamaria. Sa le purtati cu placere!

M
Mosneagu Viorica (Bucharest, Bucuresti)
Perfecte, nu aluneca!

Marimea s-a potrivit perfect. La 1.78 m, marimea 40, se muleaza perfect pe picior si nu am avut probleme sa cada sub genunchi si sa fiu nevoita sa trag tot timpul de ele. Am avut mai multe perechi de cizme peste genunchi de la diverse magazine, dar modelul asta este cel mai bun. Multumesc si cu sigurnata voi mai comanda.

Alți clienți au fost interesați și de

-36%
Prețul inițial a fost: 559 lei.Prețul curent este: 359 lei.
  • Golește
-21%
Prețul inițial a fost: 624 lei.Prețul curent este: 494 lei.
  • Golește
-50%
4.50 leilei
  • Golește
-14%
Prețul inițial a fost: 139 lei.Prețul curent este: 119 lei.
  • Golește